Wiadomości

XI edycja Konkursu „Marka-Śląskie”

Zdjęcie przedstawia statuetkę konkursu marka śląskie w kolorze złotym oraz napis marka śląskie

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach Wiktor Pawlik zapraszają do udziału w XI edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Współorganizatorami konkursu są TVP 3 Katowice, Radio Katowice oraz Polska Dziennik Zachodni.


Spotkania b2b przenoszą się do internetu

Zdjęcie przedstawia kobietę patrzącą w ekran laptopa, która rozmawia z kimś przez internet i się uśmiecha. Nałożony jest napis "Spotkania Business to business przenoszą się do internetu".
Poszukujecie zagranicznych partnerów, ale nie wiecie, jak poznać ich bez możliwości udziału w targach czy konferencjach, nie ponosząc przy tym innych kosztów? Sieć Enterprise Europe Network, której część działań w Polsce koordynuje PARP, ma dla przedsiębiorców rozwiązanie.

Śląski pakiet dla gospodarki

Miliard złotych wsparcia dla gospodarki w regionie to kompleksowa oferta działań i realna pomoc dla przedsiębiorców. Inicjatorem powstania programu jest Marszałek Województwa Ślaskiego Jakub Chełstowski. Śląski Pakiet dla Gospodarki w znacznej mierze powstał w oparciu o środki unijne zarządzane z poziomu województwa. Pakiet będzie uzupełnieniem działań strony rządowej w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej.. Śląski pakiet dla gospodarki obejmie pięć filarów: pożyczki obrotowe i płynnościowe, wsparcie pracodawców, wsparcie bezzwrotne, działania wspierające i wejścia kapitałowe. Łączna pula środków wynosi 1 mld zł. Przedłużenie terminu zgłaszania wniosków w konkursie "Go to brand"

Obraz przedstawia wycinek mapy Ameryki Łacińskiej na fragmencie globusa. Nałożony jest napis "Przedłużenie terminu zgłaszania wniosków w konkursie Go To Brand"

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedłużyła do 14 maja 2020 r. termin na zgłoszenia w konkursie „Go to brand”. To jeden z kluczowych elementów Programu Gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski w EXPO 2020 w Dubaju. Dzięki udziałowi w specjalnie uruchomionym z tej okazji konkursie przedsiębiorcy będą mieli możliwość promocji swoich marek w kontekście udziału naszego kraju w tegorocznej Wystawie Światowej, w tym możliwość uczestnictwa w Forum Gospodarczym Polska-Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Informacja Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach o pomocy dla przedsiębiorców

na obrazie jest napis "Informacja Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach o pomocy dla przedsiębiorców", jaki jest nałożony na stanowisko pracy pracownika działu produkcji w jednej z firm
Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach informuje, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało informator i niezbędne dokumenty dla przedsiębiorców starających się o dofinansowanie do wynagrodzeń, wynikające z Ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Zdjęcie przedstawia banknoty leżące na stole. Nałożony jest na to napis "Tarcza antykryzysowa: wsparcie z Zakład Ubezpieczeń Społecznych".
Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te wchodzą w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.