Powstanie Panattoni Park Katowice Airport

Panattoni zapowiada nową inwestycję, która powstanie na gruntach o powierzchni 45 ha w pobliżu Katowice Airport.  Jej wartość wyniesie ok 161 mln euro (ok. 770 mln złotych).

zdjęcia magazynów z lotu ptaka

Inwestycja powstanie w pobliżu autostrady A1 i drogi ekspresowej S1. Docelowa powierzchnia tego kompleksu przemysłowego wyniesie ponad 216 tys. m., na co składać się będzie około 299 doków. Szacowane zatrudnienie wyniesie kilka tysięcy osób. Planowana jest budowa nowoczesnej powierzchni, która pozwoli na prowadzenie różnorodnych procesów od magazynowania, przez logistykę, obsługę e-commerce, po produkcję.

W obiekcie zastosowane zostaną energooszczędne rozwiązania oraz rozwiązania z zakresu redukcji zużycia wody czy ograniczenia emisji CO2. Wprowadzone zostaną również rozwiązania typu wellbeing, czyli dynamiczne i ciągłe zarządzanie poczuciem dobrego samopoczucia pracowników. Znakomita lokalizacja w pobliżu Katowice Airport, które jest krajowym liderem w dziedzinie lotniczego cargo wśród regionalnych lotnisk, bliskość ważnych korytarzy transportowych oraz certyfikacja na znakomitym poziomie sprzyjają powstaniu centrum przemysłowo-biznesowego o bardzo dużym znaczeniu.

Pannatoni jest jednym z największych deweloperów obiektów przemysłowych w Europie. Inwestycje przedsiębiorstwa obejmują obiekty produkcyjne oraz magazynowe, które w szczególności tworzone są w ramach własnych centrów logistycznych. Te powstały między innymi w Bielsku-Białej, Gliwicach, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu, Tychach, Zabrzu czy w Żorach.

Na podstawie:

https://miasto.pro/panattoni-zainwestuje-770-mln-zl-w-poblizu-katowice-airport/

https://katowice.naszemiasto.pl/rekordowy-park-przemyslowy-powstanie-tuz-przy-katowickim/ar/c1-9061183

https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,powstanie-panattoni-park-katowice-airport-to-najwiekszy-kompleks-przemyslowy-w-woj-slaskim-wart-770-mln-zl,wia5-2-7489.html