Wiadomości

Nabór na targi Gitex Technology Week 2021 w Dubaju

ogłoszenie, nabór na targi Gitex
Województwo Śląskie organizuje wspólne stoisko dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa śląskiego na targach Gitex Technology  Week 2021, które odbędą się w dniach 17-21 października 2021 r. w Dubaju, na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zainteresowane podmioty zapraszamy do współpracy i udziału w naborze.

Rozwój współpracy w ramach Międzynarodowej Transkaspijskiej Trasy Transportowej

spotkanie podczas misji do Gruzji
Województwo śląskie jest bardzo ważnym elementem trasy TMTM prowadzącej z Chin, przez Kazachstan, Morze Kaspijskie, Azerbejdżan, Gruzję, Morze Czarne, Ukrainę i Polskę. Wynika to głównie z faktu, że na terenie województwa zlokalizowany jest Euroterminal Sławków, który jest końcowym punktem tej trasy oraz najdalej na zachód położonym terminalem przeładunkowym na linii szerokotorowej.
Lokalne strefy aktywności gospodarczej w województwie śląskim

hale przemysłowe na terenie lokalnej strefy wraz z inrestarukturą drogową
W Bytomiu, na terenach po dawnej Hucie Bobrek powstanie Strefa Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej. List intencyjny w tej sprawie końcem czerwca podpisali Prezydent Bytomia oraz Prezes firmy MMG Sp. z o.o. Jednym z atutów bytomskiej Strefy będzie dostęp do taniej energii elektrycznej i cieplnej, która będzie dostarczana ze zmodernizowanej koksowni oraz dostęp do bocznicy kolejowej.