Szczyt Cyfrowy ONZ 2021 nabór na dzień "zero"

Możesz mieć wpływ na program 16. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Rusza nabór aplikacji na dzień „zero”.
IGF, logo wydarzenia

Raz w roku, kilka tysięcy gości z różnych stron świata spotyka się, by rozmawiać o przyszłości internetu. W tym roku, dokładnie w dniach 6-10 grudnia, dyskusja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Jakie tematy będą poruszane podczas Szczytu Cyfrowego ONZ? Organizatorzy wydarzenia stworzyli możliwość aby każdy mógł zgłosić swoje propozycje i zaproponować wydarzenia w ramach tzw. „dnia zero”, czyli 6 grudnia 2021 r.

Można zgłaszać propozycje sesji, warsztatów czy paneli. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 maja. Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej.

Pomysły i zgłoszenia mogą dotyczyć wielu „internetowych” tematów -  i tych od lat obecnych w globalnej dyskusji, i tych najnowszych. To może być np. przetwarzanie danych, smartcity, gospodarka cyfrowa, ale i dostępność, cyberbezpieczeństwo czy prawa człowieka w sieci.

Kto może zgłosić propozycje? Każdy!

Do zgłaszania propozycji zapraszane są organizacje pozarządowe, środowisko naukowe, organizacje techniczne, firmy działające w branży IT, a w szczególności młode kreatywne pokolenie. Wystarczy pomysł.

Zapraszamy do Katowic!

Szczyt Cyfrowy IGF 2021 (Internet Governance Forum) to międzynarodowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. 

Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to „Internet United”, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.

WAŻNE! Zgłoszenia do 31 maja. Wypełnione formularze należy odesłać na adres igf2021@mc.gov.pl

Formularz zgłoszeniowy IGF 2021 (dzień zero)
FORMULARZ_ZGŁOSZENIA_DZIEŃ_0_IGF__2021.docx 0.12MB

Źródło: https://www.gov.pl/web/igf2021/szczyt-cyfrowy-onz-2021--rozpoczynamy-nabor-na-dzien-zero