Targi jako narzędzie promocji atrakcyjności inwestycyjnej regionu

Województwo Śląskie od wielu lat aktywnie uczestniczy jako wystawca w Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji EXPO REAL i MIPIM. Region od lat promuje swoją atrakcyjność inwestycyjną, wielokrotnie z gminami czy instytucjami z regionu.

odwiedzający stoisko targowe

Udział w tego typu targach jest bardzo ważny, ponieważ:

  • to promocja, która wpływa pozytywnie na budowę własnej marki;
  • to promocja o wymiarze długofalowym;
  • nigdy nie przychodzi taki czas, w którym można pozwolić sobie na brak reklamy i promocji - nawet najbardziej ugruntowane marki o stabilnej pozycji na rynku nie przestają inwestować w działania promocyjne;
  • formuła targów typu face to face, pozwala na bezpośredni kontakt z obecnymi, jak i potencjalnymi klientami. 87% ankietowanych specjalistów od marketingu uważa, że komunikacja twarzą w twarz z klientami jest niezbędna jako element przemyślanej strategii marketingowej. O tym, że taka forma jest skuteczna świadczy chociażby to, że bardzo wiele podmiotów, które raz świadomie wybrały prezentację na targach jako element budowania wizerunku i pozycji na rynku coraz częściej prezentuje tam swoje produkty po raz kolejny;
  • udział w imprezie targowej wiąże się z wieloma korzyściami dla wystawców, do których możemy zaliczyć: zademonstrowanie swojej obecności oraz utrwalenie marki, wzrost świadomości na temat danego produktu i marki, możliwość wymiany oraz zbierania informacji;
  • udział w targach to również korzyści dla odwiedzających- wiąże się on z możliwością uzyskania kompletnej, syntetycznej informacji oraz skłania do zapoznania się z ofertą.

Targi stanowią okazję do dialogu i wymiany opinii - podczas tego typu wydarzeń nawiązywane są pierwsze kontakty z potencjalnymi klientami oraz odświeżane są te istniejące już relacje.
Przykładem targów inwestycyjnych są targi EXPO REAL w Monachium – jedno z najważniejszych ogólnoświatowych wydarzeń dla międzynarodowego sektora nieruchomości i inwestycji – przez wielu uważane za najważniejsze targi typu B2B w Europie.

Obecnie trwa nabór do udziału przedsiębiorstw z sektora MŚP w targach EXPO REAL 2023 (w dn. 4-6 października 2023 roku). W tym roku Województwo Śląskie będzie obecne na tych targach na wspólnym stoisku wystawienniczym razem z Metropolią GZM i Miastem Katowice.

Informacje dot. naboru dostępne są TUTAJ