11 Światowe Forum Miejskie w Katowicach

Województwo Śląskie gospodarzem Strefy kultury i sztuki
Lokalizacja: Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1

 11 scena WUF11 Muzeum Śląskie 11 scena WUF11 Muzeum Śląskie
Światowe Forum Miejskie (WUF11) 26-30 czerwca 2022 roku w Katowicach

Województwo Śląskie weźmie udział w Światowym Forum Miejskim (World Urban Forum - WUF11), najważniejszym globalnym wydarzeniu dotyczącym polityki miejskiej oraz zrównoważonej urbanizacji. WUF11 odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Województwo Śląskie przedstawia Strefę kultury i sztuki

Strefa zaaranżowana w przestrzeni Muzeum Śląskiego, które zostało utworzone na terenach dawnej kopalni węgla kamiennego. Jej umiejscowienie wyraźnie nawiązuje do śląskiego dziedzictwa, a jednocześnie przypomina o nowoczesnym wizerunku Katowic, które rozwijają się na fundamencie kultury i „przemysłu spotkań”. Każdy gość WUF11 będzie miał szansę odwiedzić tu wystawę o historii i transformacji regionu, która – podobnie jak cała przestrzeń Strefy – odnosi się wprost do tematu przewodniego tegorocznej konferencji. Dla wszystkich zarejestrowanych uczestników wstęp bezpłatny.

 

"Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości" - to przewodnie hasło 11. sesji Światowego Forum Miejskiego, którego uczestnikami będą m.in. przedstawiciele regionalnych i lokalnych samorządów, naukowcy, studenci, ludzie biznesu, reprezentanci organizacji pozarządowych, przywódcy lokalnych społeczności i inne osoby zainteresowane tematyką miejską, w tym mieszkańcy miast. Forum będzie miejscem wielu ciekawych i ważnych dyskusji o tym, jak zmienić miasta i obszary wiejskie z nimi powiązane aby poprawić jakość życia ich mieszkańców. Rozmowy podczas WUF11 będą okazją do budowania lokalnych, regionalnych i globalnych sieci współpracy.

Organizatorami forum są UN-HABITAT, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i Miasto Katowice. W trakcie trwania Forum będzie można aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez uczestników (Networking events, Training events, Voices from Cities, SDGs in Action, Urban Library, ONE UN) oraz wziąć udział w charakterze słuchacza w spotkaniach przygotowanych przez UN-Habitat (Dialogues, Roundtables, Special Sessions, Assemblies).

Udział w Forum jest bezpłatny i jest możliwy zarówno zdalnie jak i na miejscu.
Rejestracja trwa do 22 czerwca br. na stronie: www.unevents.org/Home/Register
Szczegóły wydarzenia na stronie miasta: https://wuf11.katowice.eu/, UN-HABITAT https://wuf.unhabitat.org/ i Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej https://www.gov.pl/web/wuf11

Zachęcamy do rejestracji i wzięcia udziału!