Biznes w Maroku i Algierii. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai

Webinarium skierowane jest do przedsiębiorców planujących eksport swoich towarów i usług do Maroka i Algierii, a także przedsiębiorców planujących nawiązanie relacji biznesowych z partnerami z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej podczas Expo 2020 w Dubaju.
orient, Maroko fot. pixabay.com

Maroko jest krajem, który wyraźnie artykułuje swoje aspiracje do liderowania wśród afrykańskich krajów w wielu dziedzinach. Spektakularne inwestycje w infrastrukturę drogową, strefy ekonomiczne, szybki pociąg czy rozbudowę portu Tanger Med, który już dziś należy do 25 największych portów świata, są wizytówką znaczących gospodarczych przemian. Wymiana handlowa z Polską rośnie dynamicznie, co czyni obecnie Maroko pierwszym partnerem gospodarczym Polski w Afryce. Bardzo podobnie mają się relacje biznesowe z Algierią, rok pandemiczny 2020 oraz obecny również przyniosły wzrosty w wymianie handlowej, przede wszystkich w imporcie z Polski - Algieria stała się pierwszym afrykańskim importerem polskich towarów, wyprzedzając Maroko oraz RPA - ten sygnał z pewnością powinien zachęcać polskich eksporterów do obierania tego kierunku.

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznają się z:

  • opisem gospodarki, geografii i społeczeństwa Maroka i Algierii,
  • obowiązującą kulturą biznesową,
  • sposobami i warunkami prowadzenia działalności gospodarczej w Maroku i Algierii,
  • szansami i możliwościami rynku.


Szkolenie poprowadzą:

  • Aleksandra Kowalska-Labraiki, Starszy Konsultant, Centrum Eksportu, PAIH,
  • Natalia Dąbrowska, Starszy Specjalista, Departament Strategii i Promocji Gospodarczej, Zespół EXPO, PAIH,
  • Maciej Klósak, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Casablance, PAIH.


Gość webinarium:

  • Artur Pietrzak, Dyrektor Zarządzający, Wielton Africa.


Webinarium odbędzie się 19 lipca o godz. 12:00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Webinarium "Biznes w Maroku i Algierii. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai" jest częścią cyklu wydarzeń online dla przedsiębiorców rozważających ekspansję na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki. Spotkania są częścią programu gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju.


Udział jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem.