Dołącz do liderów eksportu!

Weź udział w projekcie InterSilesia i skorzystaj z bezpłatnych szkoleń i doradztwa eksportowego!
grafika przedstawiająca mapę swiata z zaznaczonymi losowo kontynentami do których prowadzą linie z województwa śląskiego. Grafika zawira również logotypy projektu intersilesia oraz logo funduszu górnosląskiego, województwa śląskiego InterSilesia

Projekt InterSilesia to wiedza i bezpłatne usługi dla  przedsiębiorstw z sektora MŚP prowadzących lub planujących rozpocząć działalność eksportową.

Naszym celem jest wzmocnienie i rozwój procesów internacjonalizacji przedsiębiorstw, podniesienie wiedzy z zakresu internacjonalizacji, a także promocja gospodarcza regionu na arenie międzynarodowej.

W ramach projektu, do 2023 roku powstanie infrastruktura wspierająca rozwój handlu zagranicznego:  

  • Centrum Internacjonalizacji, w którym udostępnimy nowoczesne powierzchnie biznesowe, wystawiennicze i konferencyjne. To unikalny ośrodek na skalę kraju, skoncentrowany na rozwoju, badaniu i wspieraniu internacjonalizacji przedsiębiorstw. W CI będą odbywały się spotkania biznesowe, świadczone będą usługi internacjonalizacje: doradcze, edukacyjne i informacyjne.
  • Platforma internacjonalizacji – internetowa platforma wiedzy o eksporcie i handlu międzynarodowym, zawierająca bazę ofert współpracy.
  • Generator modeli internacjonalizacji – narzędzie umożliwiające wybór najlepszej strategii wejścia na rynki zagraniczne.

Ponadto nasi eksperci będą świadczyli indywidualne usługi doradcze dla MŚP prowadzących działalność eksportową lub planujących rozpocząć eksport towarów i usług.


Jak wziąć udział w projekcie?

Udział w projekcie InterSilesia jest bardzo prosty. Wystarczy, że wypełnisz minimum formalności:

  • Twoja firma jest zarejestrowana w województwie śląskim? Upewnij się, że należysz do sektora MŚP.
  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy, a następnie podpisz go i odeślij na nasz adres: Sokolska 8, 40-086 Katowice. Na kopercie dodaj dopisek „InterSilesia”. Instrukcję wypełniania formularza znajdziesz tutaj.
  • Po zweryfikowaniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą i udzielimy Ci dalszych informacji na temat warsztatów, konferencji i doradztwa przewidzianego w projekcie.
Wszystkie informacje oraz formularze zgłoszeniowe pod LINKIEM

Projekt „InterSilesia – modelowanie działalności eksportowej przedsiębiorców z sektora MŚP działających na terenie województwa śląskiego” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.