Nowe inwestycje w województwie śląskim

Województwo śląskie jest bardzo atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Dzięki licznym atutom, inwestorzy wybierają nasz region na miejsce realizacji swoich projektów.

Na przełomie 2021 i 2022 roku inwestorzy uruchomili kilka ważnych przedsięwzięć, które wpływają na rozwój potencjału gospodarczego województwa śląskiego.

W Żorach powstanie akcelerator biznesowy KSSENON. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (KSSE) podpisała umowę na jego budowę. Wartość projektu szacowana jest na kwotę w wysokości około 77 mln złotych brutto, z czego 40 mln zł pochodzi z pozakonkursowych środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Warto dodać, iż projekt ten spotkał się z dużym uznaniem Komisji Europejskiej. Kompleks będzie obejmował cztery hale z przestrzenią przewidzianą dla 32 firm oraz część nieprzemysłową, z centrum kompetencji, miejscem cooworkingu, bistro, przedszkolem oraz pomieszczeniami biurowymi. Akcelerator biznesowy KSSENON znakomicie wpisuje się w strategię transformacji regionu, stanowi również potężne wsparcie dla sektora mikro oraz małych i średnich przedsiębiorstw z subregionu zachodniego województwa śląskiego.

Natomiast w Czechowicach-Dziedzicach uruchomiona została fabryka Valeo Siemens eAutomotive, który jest wiodącym dostawcą silników i technologii do samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. W nowopowstałym zakładzie produkcyjnym oraz części laboratoryjno-biurowej zatrudnionych ma zostać ponad 500 osób.  Fabryka powstała na terenie Inwestycji 7R Park Beskid II, która docelowo składała się będzie pięciu z obiektów o łącznej powierzchni najmu prawie 90 300 mkw.

Na podstawie:

https://www.propertynews.pl/magazyny/ksse-podpisala-umowe-na-budowe-akceleratora-biznesowego-w-zorach,97649_1.html

https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,w-zorach-rusza-budowa-kssenon-u-to-pierwszy-taki-projekt-na-slasku,wia5-2-5827.html

https://www.urbanity.pl/slaskie/bielski2/czechowice-dziedzice/w-czechowicach-dziedzicach-ruszyla-produkcja-silnikow-do-samochodow-elektrycznych,w20658