Europejskie Dni Przemysłu 2021

23-26 lutego 2021 r. odbędą się Europejskie Dni Przemysłu 2021 (ang. EU Industry Days 2021.) Jest to największe wydarzenie związane z rozwojem gospodarki europejskiej. Coroczne wydarzenie organizowane jest przez Komisję Europejską wraz z liderami rozwoju przemysłowego i naukowego z terenu całej Europy. 

logo wydarzenia : Europejskie Dni Przemysłu 2021 przedstawia kolorowe kostki na białym tle

Wydarzenie jest wspaniałą okazją do omówienia nowych trendów przemysłowych, społecznych i środowiskowych, które mogą mieć ogromny wpływ na kształtowanie się nowej polityki przemysłowej UE.

Sesje interesariuszy to doskonała okazja, do omówienia kluczowych tematów, istotnych dla gospodarki UE przez różnorodne środowiska biznesowe, eksperckie i instytucjonalne z Europy. Wysoki poziom zainteresowania Europejskimi Dniami Przemysłu, zapewniają wyjątkową okazję do wywarcia rzeczywistego wpływu na nadchodzące decyzje i proponowane rozwiązania.

Opinie i rekomendacje zbierane podczas EU Industry Days brane są pod uwagę w procesie kształtowania polityki na szczeblu europejskim, krajowym, regionalnym. Ta zaś jest jednym z kluczowych czynników umożliwiających europejskiemu przemysłowi na tworzenie dobrych, trwałych miejsc pracy, a także wzrostu innowacji w Europie.

Tegoroczna edycja skupi się na wymianie poglądów w dyskusjach panelowych, przemówieniach programowych, możliwościach nawiązywania kontaktów, podcastach i wielu towarzyszących inicjatywach dotyczących różnych możliwości, jakie daje transformacja przemysłowa.

O randze i znaczeniu dla wydarzenia świadczy także fakt, iż Europejskie Dni Przemysłu otworzy Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Innymi kluczowymi dla przemysłu EU uczestnikami będą: Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej: Margrethe Vestager, Frans Timmermans i Valdis Dombrovskis.

Komisarz ds. Rynku wewnętrznego, Thierry Breton będzie moderatorem debaty na temat zasadniczego wkładu przemysłu w osiągnięcie naszych ambitnych celów klimatycznych i powstrzymanie zmian klimatycznych.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również wirtualna wystawa, na której EASME (Agencja Wykonawcza ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw) zaprezentuje 37 projektów UE zarządzanych lub wspieranych przez Komisję Europejską.

 

Pełny program Dni Przemysłu UE 2021 - https://www.euindustrydays.eu/programme

 

Rejestracja na wydarzenie - https://www.euindustrydays.eu/register

 

Serdecznie zapraszamy!