Kolejny cykl spotkań dla przedstawicieli gmin z naszego regionu za nami!

Zakończyły się ostatnie spotkania dedykowane przedstawicielom gmin z naszego regionu w ramach projektu pn. Standardy Obsługi Inwestora w Samorządzie.

zdjęcie grupowe uczestników szkolenia

Ostatni cykl spotkań realizowany był w Jankowicach (powiat raciborski). Uczestnicy, podzieleni na 4 grupy, wzięli udział w szkoleniach dot. form i kanałów marketingu oraz promocji w obszarze współpracy i komunikacji z inwestorami, usłyszeli o rozwoju przedsiębiorczości w Raciborzu ze wskazaniem dobrych praktyk współpracy samorządu z inwestorami lokalnymi oraz zapoznali się z zasadami współpracy gminy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Uczestnicy wzięli również udział w wizytach studyjnych w firmach działających na terenie powiatu raciborskiego: Henkel S.A. (producent środków pomocniczych i higienicznych do domowego i przemysłowego użytku), Sunex S.A. (czołowy producent innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii) oraz Browar Zamkowy Racibórz (producent piwa). Podczas wizyt ich uczestnicy mieli nie tylko okazje poznać działalność odwiedzanych firm i poznać ich procesy produkcyjne, ale podnieść świadomość o roli samorządu w obszarze pozyskiwania inwestycji, obsługi poinwestycyjnej i poprawy jakości współpracy z biznesem działającym na terenie gminy.

Głównym celem projektu pn. Standardy Obsługi Inwestora w Samorządzie jest zaangażowanie kadry kierowniczej i pracowników jednostek samorządu terytorialnego w tematykę inwestycyjną, podniesienie poziomu ich wiedzy oraz jakości obsługi inwestora. Uczestnicy projektu są objęci kompleksowym programem szkoleniowo – doradczym w zakresie obsługi inwestora.

W projekcie bierze udział 46 samorządów z województwa śląskiego. Zakończenie projektu przewidziane jest na koniec września br.

Dziękujemy za wsparcie w organizacji szkoleń i wizyt studyjnych przedstawicielom Invest in Racibórz, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefa Jastrzębsko-Żorska oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

Specjalne podziękowania dla firm Henkel S.A., Sunex S.A. oraz Browar Zamkowy Racibórz, za pomoc w przygotowaniu wizyt studyjnych w swoich siedzibach.

Więcej o projekcie: https://invest-in-silesia.pl/content/projekt-standardy-obslugi-inwestora-w-samorzadzie , w którym bierze udział 46 samorządów. Projekt dofinansowany ze środków UE, realizowany wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu SA.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie     zdjęcie grupowe uczestników szkolenia