Kolejny rekord KATOWICE AIRPORT - największego regionalnego lotniska towarowego w Polsce

Dane z lotniska Katowice Airport (KTW) dot. przewozu towarów za I półrocze 2021 roku wskazują na ponad 50 procentowy wzrost w stosunku do tego samego okresu w 2020 roku, który w porównaniu do poprzednich lat był już rekordowy.
lotnisko w Katowicach: pracownik terminalu cargo z kilkoma samolotami cargo w tle zdjęcie: UM WSL

W pierwszej połowie br. w Katowice Airport przeładowano 13 816 ton towarów, czyli o 4 745 ton więcej w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego (+52,3%), w którym w sumie przewieziono 20 369 ton frachtu. Prognoza na 2021 rok zakłada obsłużenie ponad 30 tysięcy ton ładunków. Siatka regularnych połączeń cargo lotniska obejmuje obecnie 8 tras takich przewoźników jak Amazon, Lufthansa Cargo/RFS, UPS, TNT, DHL Express, czy FedEx. Zawieszone w marcu 2020 (ze względu na pandemię COVID-19) regularne loty do Katowic z Frankfurtu niemieckiej firmy Lufthansa zostały wznowione w czerwcu br. Przewoźnik zapowiedział, że loty do Monachium zostaną wznowione w marcu 2022 roku.

W KTW nieprzerwanie realizowane są inwestycje mające na celu rozwój lotniska. Budowany obecnie trzeci hangar do obsługi technicznej samolotów o powierzchni ok. 9,3 tys. m kw. wyposażony będzie w dwie zatoki serwisowe dla samolotów wielkości Airbusa A321neo, co umożliwi przeprowadzenie dużych strukturalno-komponentowych przeglądów samolotów. Zakończenie inwestycji planowane jest na II kwartał 2022 roku.

24 czerwca br. lotnisko zyskało oficjalnego patrona, którym został Wojciech Korfanty. Pamiątkową tablicę poświęconą patronowi lotniska odsłonił Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Michaelem Korfantym, prawnukiem Wojciecha Korfantego.

 

Na podstawie:

https://www.katowice-airport.com/pl/nasze-lotnisko/aktualnosci

https://www.facebook.com/KatowiceAirport/