Pomysł, startup, sukces

Śląski Fundusz Rozwoju i akcelerator z Doliny Krzemowej – Plug and Play rozstrzygnęły konkurs dla start’upów podczas odbywającego sie na Stadionie Śląskim Europejskiego Forum Przyszłości
konkurs startup fot. T. Żak/UMWSL

Czeki laureatom wręczył wicemarszałek województwa, Wojciech Kałuża.

Dla przypomnienia, na celowniku organizatorów konkursu dla startupów były innowacyjne produkty, usługi i procesy, które znajdą zastosowanie w regionach wdrażających procesy transformacji gospodarczej oraz w regionach postindustrialnych, chcących rozwijać się i tworzyć cyfrowe społeczeństwa. Udział w konkursie był bezpłatny.

Spośród zgłoszonych startupów, w pierwszym etapie konkursu wybrano 50, które w kolejnej rundzie miały za zadanie przygotowanie dwuminutowej wideoprezentacji. Do kolejnego etapu przeszło 20 uczestników. Na laureatów czekały trzy nagrody pieniężne. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 100 tys. zł otrzymał Piotr Niedziela ze StorkJet. Drugie miejsce i nagroda 30 tys. zł trafiły do Adama Cellary i Damiana Sromka z RealEye. Trzecie miejsce zdobył Adam Kukofka z Progresja New Materials, który otrzymał 20 tys. zł.

Uczestnictwo w konkursie to szereg korzyści dla młodych przedsiębiorców. - Konkurs ma charakter międzynarodowy: transfer technologii na Śląsk i internacjonalizację śląskich technologii na świecie. Samo uczestnictwo w konkursie stwarza startupom możliwość rozwoju, skalowania biznesu oraz budowania rozpoznawalności marki na arenie międzynarodowej. No i oczywiście szanse na wdrożenie własnych koncepcji poprzez aktywny networking z inwestorami obecnymi na Stadionie Śląskim podczas Europejskiego Forum Przyszłości – podkreśla Benjamin Kloss, dyrektor Plug and Play Austria.

Źródło: slaskie.pl

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
konkurs startup konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs