Rozwój strefy inwestycyjnej Tucznawa w Dąbrowie Górniczej

teren inwestycyjny Dąbrowa Górnicza Źródło: UM Dąbrowa Górnicza
Budowa fabryki SK Innovation przebiega zgodnie z planem.

Mija dokładnie rok od podpisania umowy na zakup terenu inwestycyjnego w Dąbrowie Górniczej w dzielnicy Tucznawa o powierzchni blisko 28 ha. Teren został zakupiony przez południowokoreańską firmę SK Innovation, która planuje uruchomienie produkcji separatorów baterii litowo–jonowych będących kluczowym elementem samochodów elektrycznych. Obecnie trwa budowa hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 35 tys. m2. Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej, prace przebiegają zgodnie z planem. Co więcej, fabryka ma rozpocząć działalność już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Inwestycja firmy SK Innovation jest wyceniana na kwotę ponad 1 miliarda złotych. Firma planuje zatrudnić ok. 300 pracowników do końca 2021 roku. W procesie pozyskania Inwestora swój udział miało Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działające przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Co więcej, na przełomie listopada i grudnia 2019 roku miała miejsce misja gospodarcza do Seulu, w której wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego na czele z Wicemarszałkiem Województwa, Panem Wojciechem Kałużą. Podczas tego wyjazdu doszło m.in. do spotkania z przedstawicielami firmy SK Innovation. Był to element kontynuacji działań w zakresie wsparcia regionu dla przeprowadzenia inwestycji z branży elektromobilności w województwie śląskim. 

W strefie inwestycyjnej Tucznawa rozbudowywana jest obecnie infrastruktura drogowa. Oprócz dróg, które ułatwią dotarcie do działek w północno-wschodniej części strefy, budowane są m.in. chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie uliczne oraz wodociąg. Zakończony został etap budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Inwestycja Urzędu Miasta ma zostać zrealizowana do września tego roku.

Strefa inwestycyjna Dąbrowy Górniczej obejmuje obszar 256 ha, z czego 211 ha to działki, na których można prowadzić działalność gospodarczą. Strefa dysponuje jeszcze ponad 100 ha wolnych terenów, na których można uruchomić m.in. działalność produkcyjną.

Na podstawie:

https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/tucznawa-dobra-dla-inwestorow/

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
teren inwestycyjny Dąbrowa Górnicza teren inwestycyjny Dąbrowa Górnicza teren inwestycyjny Dąbrowa Górnicza