Województwo Śląskie na Targach MIPIM 2023

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes odbędzie się w dniach 14 – 17 marca. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu w Europie.

duże, białe litery na betonoym podłożu tworzące słowo" MIPIM. W tle zieleń drzew

Podobnie jak w latach ubiegłych, region będzie prezentować swój potencjał gospodarczy i inwestycyjny, przyjmując gości na 126-cio metrowym stoisku, będącym wspólną przestrzenią z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.

W trakcie czterech dni targowych przedstawiciele regionu spotkają się z reprezentantami wielu firm z branży deweloperskiej i inwestycyjnej.

W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest „Better Places - Greater Impact - Stronger Business” („Lepsze miejsca – Większy Wpływ – Silniejszy Biznes”). W centrum uwagi znajdą się zagadnienia dotyczące ESG a także dekarbonizacji branży nieruchomości. Podczas tegorocznych targów zaprezentowane mają zostać najlepsze praktyki i studia przypadków w tym zakresie.

Targi MIPIM są najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezą targową w Europie. Pałac Festiwalowy w Cannes zmienia się na 4 dni w miejsce spotkań biznesowych dla przedstawicieli najpoważniejszych firm branży inwestycyjnej, rynku nieruchomości, biur architektonicznych, pism branżowych, najważniejszych miast i regionów z całego świata. Według wstępnych szacunków, do Cannes przyjedzie około 23 tys. gości, tj. o 15 procent więcej, niż rok temu.


Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. „Promocja gospodarcza regionu oraz działania związane z tworzeniem przyjaznych warunków do inwestowania i eksportowania” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.