Marszałek Jakub Chełstowski kluczowym prelegentem podczas jednej z najważniejszych sesji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2020 w Brukseli

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli wraz z grupą polityczną Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) w Europejskim Komitecie Regionów, zapraszają na konferencję polityczną wysokiego szczebla, która odbędzie się w dniu 15 października 2020 r. od godz. 11:30 do 13:00 w Brukseli.

 Europejski Komitet Regionów Europejski Komitet Regionów

Tematem konferencji, która zorganizowana zostanie w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów
i Miast 2020 (EWRC 2020), jest „Walka z zanieczyszczeniem powietrza w europejskich miastach
i regionach”
. Głównym celem konferencji jest podkreślenie roli poziomu regionalnego i lokalnego
w walce o polepszanie jakości powietrza oraz przeanalizowanie kluczowych działań politycznych, które realnie wpływają na osiąganie wyznaczonych celów, będąc wspieranymi przez środki UE.

Konferencja rozpocznie się od analizy przyczyn i obecnej sytuacji w Europie, następnie zaś przedstawione zostaną wyzwania, z którymi mierzą się europejskie miasta i regiony. Prelegenci wskazywać będą praktyczne możliwości rozwiązań i łagodzenia negatywnych skutków zanieczyszczenia.

Kluczowe wystąpienia zostaną poprowadzone przez: Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego; Tjisse Stelpstra, Ministra regionalnego w prowincji Drenthe; Roberto Ciambetti, Przewodniczącego Rady regionu Wenecja Euganejska; Grzegorza Tobiszowskiego, Posła do PE, Lucie Žáčkovą, Zastępczynię Szefa Wydziału Polskiego w DG REGIO oraz Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego.

W związku z pandemią COVID-19 tegoroczne EWRC zostało rozłożone w czasie, aby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Choć większość z 500 sesji będzie miała w pełni cyfrowy format, do wyjątków należeć będą kluczowe wydarzenia i warsztaty wymagające tłumaczeń. Przedmiotowa sesja będzie mieć charakter hybrydowy. Informacje będą na bieżąco aktualizowane zgodnie z rozwojem sytuacji epidemiologicznej.

Podczas konferencji zapewnione będzie tłumaczenie na języki: polski, włoski i angielski.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Istnieje również możliwość zarejestrowania się na inne warsztaty czy seminaria, organizowane
w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Więcej informacji udostępnionych zostanie na oficjalnej stronie wydarzenia: https://europa.eu/regions-and-cities/

Rejestracja na poszczególne wydarzenia, w tym na przedmiotową konferencję polityczną, zostanie uruchomiona 27 sierpnia 2020 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału!