Rozpoczęcie budowy zakładu produkcyjnego w Zabrzu dla amerykańskiej firmy WEBER.

W Zabrzu na terenie o powierzchni 21 ha, wchodzącym w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rozpoczęła się budowa zakładu produkcyjnego amerykańskiej firmy Weber Stephen Products - czołowego producenta grilli na świecie.
grill na trawie Fot. pixabay.com

Wartość projektu szacowana jest na około 200 mln złotych, a zatrudnienie w fabryce znajdzie około 300 osób. W procesie obsługi inwestora udział wzięło Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera.

Przedstawiciele Inwestora przyznali, że pod uwagę branych było wiele lokalizacji, jednak kluczowymi kryteriami, które przesądziły o wyborze Zabrza, jest świetna lokalizacja oraz dostępność kadr. Dla firmy Weber Stephen Products budowa zakładu w województwie śląskim stanowi kolejny, bardzo ważny etap rozwoju, gdyż znacznie ułatwi on ekspansję na pozostałe europejskie rynki. Dzięki tej inwestycji śląskie zyska kolejnego ważnego inwestora promującego region na świecie, dla Zabrza zaś, to kolejny krok w procesie transformacji z miasta o tradycjach górniczych w ośrodek nowoczesnego przemysłu.

Biorąc pod uwagę m.in. koszt zakupu działki, który wyniósł blisko 23 mln złotych, inwestycja firmy WEBER jest największą inwestycją w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rekordowy wydaje się również czas, który upłynął od momentu zakupu terenu do rozpoczęcia budowy zakładu, co świadczy o bardzo dobrej współpracy inwestora z miastem. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na sierpień 2021 roku.

 

Na podstawie:

https://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/w-zabrzu-ruszyla-budowa-fabryki-grilli-amerykanskiej-firmy-weber

https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,ksse-w-zabrzu-ruszyla-budowa-fabryki-grilli-amerykanskiej-firmy-weber,wia5-2-3605.html