Property Forum 2022 - podsumowanie

Właśnie zakończyła się 12 edycja Property Forum.

W ciągu 2 dni trwania wydarzenia w warszawskim hotelu Sheraton Grand Warsaw, jego uczestnicy dyskutowali m.in. o tym jak wojna w Ukrainie wstrząsnęła portfelem nieruchomości komercyjnych i jak dziś wygląda sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i Europie.
Podczas 20 sesji tematycznych uczestnicy rozważali nowe szanse jakie pojawiły się przed rynkowymi graczami, a jakie zagrożenia są przewidywane.

W czasie wydarzenia odbył się również wielki finał konkursów Prime Property Prize 2022 i PropTech Festival 2022. W jednej z dwunastu kategorii  Prime Property Prize  pn. „Miasto Przyjazne Inwestorom” nagrodzone zostało Miasto Katowice. Stolica regionu rywalizowała z Łodzią, Gdynią, Lublinem i Poznaniem. Miasto Przyjazne Inwestorom to nagroda mająca na celu uhonorowanie działań podejmowanych na rzecz inwestorów oraz poprawy klimatu inwestycyjnego.

Nagroda portalu PropertyDesign.pl w kategorii „Architektura" została przyznana spółce TDJ Estate za biurowce .KTW w Katowicach. Nagroda ta jest przyznawana obiektom komercyjnym wnoszącym na rynek nowatorskie rozwiązania architektoniczne i projektowe, wyznaczające nowe trendy w tym zakresie, a także powstające z poszanowaniem otoczenia i tkanki miejskiej, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.