Regionalne Forum Energetyczne Województwa Śląskiego 2023

Wodorowa (r)ewolucja w transporcie publicznym i nie tylko –  

– wyzwania i potrzeby jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw 

Szanowni Państwo,

 

Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej wraz z Departamentem Ochrony Środowiska, Ekologii i Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego organizuje w dniach 16-17 listopada 2023 r. Regionalne Forum Energetyczne Województwa Śląskiego. Forum odbędzie się w hotelu STOK w Wiśle. Drogą niniejszego pisma serdecznie zapraszam do uczestnictwa w wydarzeniu, które kierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców branży energetycznej, uczelni technicznych oraz wszystkich osób związanych zawodowo z tematyką szeroko rozumianej energetyki, zmianami klimatu i ochroną środowiska.

Podczas Forum planujemy poruszyć przede wszystkim tematy związane z wykorzystaniem wodoru zarówno w transporcie jak i energetyce, bezpieczeństwem energetycznym i rozwojem paliw alternatywnych, a także gospodarką obiegu zamkniętego (GOZ). Ponadto planowany jest udział doradcy parlamentarnego z Brukseli, który przybliży unijną perspektywę wykorzystania wodoru oraz przedstawiciela Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który zaprezentuje tematy związane z tworzeniem i realizacją krajowej strategii w zakresie wodoru oraz polskiego porozumienia wodorowego i ich wpływu na działalność samorządów.

Planowany jest przyjazd autobusu NESOBUS (dostarczony do Rybnika z firmy PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o.) zasilanego wodorem oraz samochodu osobowego podobnie zasilanego – Toyota Mirai (Uniwersytet Techniczny w Ostravie). Będą również prezentowane pojazdy elektryczne firmy BMF.

W trakcie Forum odbędzie się również wyjazdowe, otwarte posiedzenie Regionalnej Rady ds. Energii - działającej przy Śląskim Związku Gmin i Powiatów w Katowicach nieprzerwanie od 2013 roku.

Licząc na Państwa obecność i merytoryczne zaangażowanie w realizację naszego, kolejnego już Forum, podaję kontakt w celu przesłania zgłoszenia uczestnictwa (w załączniku) oraz uzyskania dodatkowych informacji: Pan Mariusz Świąder (tel. 501 406 956, e-mail: mswiader@slaskie.pl) oraz Pan Maciej Wontor (tel. 514 780 130, e-mail: wontorm@slaskie.pl) z Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej tut. urzędu.

 

Udział w Forum jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają sobie jedynie koszt dojazdu i noclegu (na podstawie załączonego formularza). W celu urozmaicenia Forum organizujemy giełdę kooperacyjną dla przedsiębiorców chcących przedstawić swoją ofertę szerokiemu gronu uczestników.

 

Udostępniamy Państwu nieodpłatnie Salę kongresową C – giełda kooperacyjna Dla każdego przedsiębiorcy będzie stoik, krzesło i przestrzeń na rolap czy wystawienie eksponatu/urządzenia/wyrobu.

Załączniki
Formularz zgłoszeniowy Regionalne Forum Energetyczne [DOC 101,0kB]
Program Regionalne Forum Energetyczne 16-17.XI.2023 r. [PDF 342,4kB]