Województwo Śląskie po raz pierwszy na targach WETEX!

Dziś w Dubaju rozpoczyna się Water, Energy, Technology, and Environment Exhibition (WETEX) i Dubai Solar Show – największe i najważniejsze wydarzenie na Bliskim Wschodzie, dotyczące technologii zrównoważonego rozwoju i czystej energii. Po raz pierwszy w wydarzeniu udział weźmie Województwo Śląskie, dla którego transformacja energetyczna jest jednym z głównych celów na najbliższe lata.

zielono żółte napisy dot. targów eneretycznych WETES 20023 po angielsku i arabsku
WETEX i Dubai Solar Show organizowane przez Dubai Electricity and Water Authority (DEWA) wpisują się w wizję Dubaju dotyczącą budowania zrównoważonej przyszłości i odbywają się co roku pod zwierzchnictwem Jej Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, emira Dubaju.

WETEX stanowi wiodącą platformę dla organizacji międzynarodowych do prezentacji swoich najnowszych rozwiązań i produktów oraz poznania innowacyjnych technologii z całego świata w sektorach energii, wody, zrównoważonego rozwoju, zielonych technologii, energii odnawialnej i czystej, rozwiązań w zakresie zielonej mobilności, zrównoważonego rozwoju, inteligentnych miast i wielu innych. Poprzez specjalistyczne seminaria i dyskusje panelowe zapewnia także możliwość wymiany pomysłów z międzynarodowymi ekspertami i specjalistami.

Hasło tegorocznej edycji brzmi „Na czele zrównoważonego rozwoju”, a wydarzenie odbywa się w dniach 15–17 listopada 2023 r. w Dubai World Trade Centre.

Województwo Śląskie promuje swoją atrakcyjność inwestycyjną i gospodarczą  na stoisku w Hali 1, nr 1-C5, na którym swój potencjał prezentuje także aż 8 przedsiębiorstw z regionu:

  • Agraf
  • ArchiTube
  • EDFelectronics
  • Marani
  • Martech-Plus
  • MQ Energy
  • Ośrodek Pomiarów i Automatyki (OPA)
  • Pol-Eko.

Partnerem Województwa Śląskiego jest Fundusz Górnośląski SA.
Na stoisku obecny będzie także przedstawiciel Regionalnego Biura Województwa Śląskiego w Abu Dhabi.

Dzień przed targami uczestnicy delegacji mieli okazję wziąć udział w połączonej z networkingiem wizycie studyjnej do Mohammed Bin Rashid Solar Park – jednej z największych na świecie farm fotowoltaicznych oraz Innovation center – centrum innowacji w zakresie czystych technologii.

 

Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. Promocja gospodarcza regionu oraz działania związane z tworzeniem przyjaznych warunków do inwestowania i eksportowania współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.