Regionalne Forum Energetyczne Województwa Śląskiego 2023 - podsumowanie

Wodorowa (r)ewolucja w transporcie publicznym i nie tylko –  

– wyzwania i potrzeby jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw

 Zdjęcie Zdjęcie

Szanowni Państwo,

Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej wraz z Departamentem Ochrony Środowiska, Ekologii i Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zorganizował w dniach 16-17 listopada 2023r. - Regionalne Forum Energetyczne Województwa Śląskiego w hotelu STOK w Wiśle, które kierowane było przede wszystkim do przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców branży energetycznej, uczelni technicznych oraz wszystkich osób związanych zawodowo z tematyką szeroko rozumianej energetyki, zmianami klimatu i ochroną środowiska.
W wydarzeniu uczestniczyło ok. 150 osób z kraju i zagranicy (goście z Czech i Niemiec), reprezentujących samorządy, instytucje i różne branże gospodarki - nie tylko energetycznej. 
Podczas Forum poruszane były przede wszystkim tematy związane z wykorzystaniem wodoru zarówno w transporcie jak i energetyce, bezpieczeństwem energetycznym i rozwojem paliw alternatywnych, a także gospodarką obiegu zamkniętego (GOZ). Ponadto zaszczycił nas swoją obecnością doradca parlamentarny z Brukseli, który przybliżył nam unijną perspektywę wykorzystania wodoru. Odbyły się również wyjazdowe posiedzenia: Regionalnej Rady ds. Energii oraz Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej działających przy Śląskim Związku Gmin i Powiatów w Katowicach. Równocześnie z Forum odbywała się w sali obok giełda kooperacyjna dla firm i instytucji, w której uczestniczyło ponad dwadzieścia firm. 
Podczas Forum odbywały się również przejazdy pojazdami zasilanymi wodorem, m.in.: autobusem NESOBUS (dostarczony do Rybnika z firmy PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o.), autobusem PILEA (z firmy ARP E-VEHICLES Sp. z o.o.), samochodem osobowym – Toyota Mirai (Uniwersytet Techniczny w Ostravie), prezentowane były również pojazdy elektryczne firmy BMF z Częstochowy.

Dziękujemy wszystkim Państwu za udział, merytoryczne i organizacyjne wsparcie oraz zapraszamy ponownie za rok, życząc Spokojnych, Zdrowych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wszystkiego Najlepszego w Nowym - 2024 roku.

W załączeniu do pobrania są prezentacje oraz zdjęcia z Forum.

Do zobaczenia za rok - Pozdrawiają organizatorzy: Pracownicy Departamentów Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej oraz Ochrony Środowiska, Ekologii i Opłat Środowiskowych  

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Załączniki
Załączony plik [PDF 2,1MB]
Załączony plik [PDF 2,9MB]
Załączony plik [PDF 755,4kB]
Załączony plik [PDF 2,6MB]
Załączony plik [PDF 2,0MB]
Załączony plik [PDF 1,4MB]
Załączony plik [PDF 806,1kB]
Załączony plik [PDF 1,7MB]
Załączony plik [PDF 4,1MB]
Załączony plik [PDF 3,6MB]
Załączony plik [PDF 10,3MB]
Załączony plik [PDF 4,6MB]
Załączony plik [PDF 1,1MB]
Załączony plik [PDF 1,0MB]