Global Esports Forum oraz Intel Extreme Masters po raz kolejny w Katowicach.

Global Esports Forum po raz trzeci zawita do Katowic. ESL wraz z agencją The Story Mob oraz Województwem Śląskim organizują konferencję, która jest znakomitą okazją do spotkań z liderami biznesu z sektora sportów elektronicznych.

W tym roku Global Esports Forum towarzyszyć będzie hasło "Esport=Przyszłość". I to właśnie pod tym szyldem przy okazji Intel Extreme Masters Katowice 2020 przeszło 300 ekspertów spotka się, aby porozmawiać o przyszłości branży.  

Esport
 i gry komputerowe to nie tylko zabawa. To olbrzymia gałąź cyfrowej gospodarki, która generuje ogromne zyski, a przede wszystkim posiada wpływ na trendy i zachowania społeczne. Dostrzegamy ten potencjał. Katowice, jako miasto-gospodarz Intel® Extreme Masters, stały się już jedną z esportowych stolic świata, chcemy rozszerzyć ten trend na cały region. Jako gospodarz Województwa jestem bezpośrednio zaangażowany w promocję branży esportowej i zachęcam wszystkie subregiony województwa do współpracy i tworzenia przyjaznego klimatu dla tej nowoczesnej i kreatywnej branży. Cieszę się, że podczas Global Esports Forum będzie możliwość wysłuchania specjalistów od e-sportu – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego. 

Global Esports Forum jest najlepszym miejscem do poruszenia bieżących tematów branży esportowej, pełnym wnikliwych spostrzeżeń na przyszłość – przyznaje Adrian Kostrzębski, Regional Development Director w ESL. – Jesteśmy dumni z roli gospodarza GEF podczas rozgrywek ESL Pro Tour Masters Championship w Katowicach. Dzięki temu łączymy obszary B2C oraz B2B pod jednym dachem, uzyskując idealne połączenie merytoryki i networkingu – dodał. 

Zgromadzeni paneliści dyskutować będą o wielu istotnych w dzisiejszych czasach aspektach elektronicznej rywalizacji, prowadząc analizy wpływu esportu na przodujące gałęzie gospodarki. Poruszony zostanie też temat fenomenu kulturowego, jakim są sporty elektroniczne z uwagi m.in. na tworzenie nowych technologii oraz łączenie i szukanie nowych rozwiązań, których celem jest zwiększenie wydajności esportowców. Całość odbędzie się 27 lutego, to jest dzień przed tym, jak IEM Katowice 2020 zostanie otwarte dla publiczności. 

Agenta oraz szczegóły wydarzenia znajdują się na globalesportsforum.com

Zapraszamy do Województwa Śląskiego.